Akcesoria

Dział ten poświęcony jest wszelkim zagadnieniom, związanym z akcesoriami dla niemowląt - od smoczka po wózek czy łóżeczko. Podpowiemy, co jest naprawdę potrzebne, a bez czego można się obyć. Doradzimy, czym sugerować się przy wyborze leżaczka, kołyski, krzesełka do karmienia czy ubranek dla niemowląt.

Dowiesz się, które elementy dziecięcej wyprawki możesz odkupić lub pożyczyć, a które powinny być nowe. Powiemy, kiedy możesz sugerować się wyglądem i estetyką, a kiedy głównym wyznacznikiem powinien być komfort i bezpieczeństwo. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat rodzajów dostępnych akcesoriów, a także ich podziały i zastosowania. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania i wątpliwości. Podsuniemy ciekawe rozwiązania, porady i wskazówki.

Wybór wózka dla dziecka - kryteria, które warto wziąć pod...

Poniżej znajdziecie cenne wskazówki i porady dotyczące zakupu wózka dla Waszego dziecka. Podpowiemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę i czym należy się kierować, by w gąszczu pięknych, kolorowych cudeniek wybrać wózek idealny.

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Wybór wózka to jedna z ważniejszych inwestycji, z jaką musimy się zmierzyć oczekując dziecka. Część z nas dokonuje tego zakupu będąc w ciąży, a druga część (ta bardziej przesądna) czeka do czasu, aż maleństwo pojawi się na świecie. Sam moment zakupu wózka nie ma większego znaczenia.

Zestaw pielęgnacyjny KATIA

Ostatnio miałam okazję przetestować zestaw pielęgnacyjny Katia firmy Ceba Baby. Jako doświadczona mama dwójki dzieci bez problemu potrafię rozróżnić kolejny niepotrzebny gadżet od sprzętu niezbędnego lub chociażby w realny sposób ułatwiającego opiekę nad niemowlakiem. Zestaw Katia z całą pewnością zalicza się do tej drugiej grupy.

Mały pokój - funkcjonalny i bezpieczny

Własne gniazdko to marzenie wszystkich, jednak wiele rodzin boryka się z problemami mieszkaniowymi. W dobie kryzysu finansowego oraz coraz surowszych kryteriów przyznawania kredytów polskie rodziny niejednokrotnie decydują się na kupno mniejszego lokum niż by chciały.

Wakacje z niemowlakiem - gotowa lista - co ze sobą zabrać?

Pakowanie wakacyjnej torby to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców, którzy szykują się na urlop z dzieckiem po raz pierwszy. W tym emocjonującym rozgardiaszu bardzo łatwo o czymś zapomnieć, dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu trochę więcej czasu. Ważne, by co najmniej tydzień przed planowanym wyjazdem sporządzić LISTĘ POMOCNICZĄ.

Smoczek i maskotka w jednym - WubbaNub!

Jak powstał WubbaNub? Pewna młoda amerykańska mama Carla Schneider postanowiła wyjechać z mężem i kilkumiesięcznym dzieckiem na wieś. Marzyli o czystym wiejskim powietrzu, życiu na zwolnionych obrotach, ciszy i spokoju. Mieli zamiar odpocząć i zregenerować siły. Jednak nie wszystko poszło według planu.

Smoczki dla wcześniaków - smoczki dla wymagających

Większość rodziców nie ma pojęcia o ich istnieniu aż do czasu, kiedy to właśnie ich dziecko urodzi się za wcześnie. Smoczki dla wcześniaków niestety nie należą do powszechnych i ogólnodostępnych akcesoriów. Dlaczego?

Dobry leżaczek - czyli jaki?

Leżaczek to wielofunkcyjne urządzenie, doceniane przez większość rodziców ze względu na prostotę użytkowania, małe gabaryty i wszechstronność. Maluszek już od pierwszych dni swojego życia może w nim leżeć i spać, a w późniejszym okresie siedzieć, bawić się, a nawet jeść.

Dobre zabawki... czyli jakie?

Po dziewięciu miesiącach oczekiwań na świat przychodzi upragnione maleństwo. Przez pierwsze trzy miesiące nasze życie kręci się wokół karmienia, przewijania, usypiania i tulenia niemowlaka. Przychodzi jednak taki moment, kiedy maluszek oprócz spania, jedzenia i sygnalizowania swoich potrzeb zaczyna przejawiać zainteresowanie otaczającym go światem.

Łóżeczko turystyczne - zalety i wady

Łóżeczka turystyczne zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Nic dziwnego - są lekkie, stosunkowo tanie, dobrze wyposażone i z całą pewnością mogą zastąpić tradycyjne łóżeczko ze szczebelkami. Do niedawna kupowali je tylko rodzice, którzy często podróżowali z dzieckiem lub ci, którzy posiadali dwupoziomowe mieszkanie.
X Zamknij