Akcesoria

Dział ten poświęcony jest wszelkim zagadnieniom, związanym z akcesoriami dla niemowląt - od smoczka po wózek czy łóżeczko. Podpowiemy, co jest naprawdę potrzebne, a bez czego można się obyć. Doradzimy, czym sugerować się przy wyborze leżaczka, kołyski, krzesełka do karmienia czy ubranek dla niemowląt.

Dowiesz się, które elementy dziecięcej wyprawki możesz odkupić lub pożyczyć, a które powinny być nowe. Powiemy, kiedy możesz sugerować się wyglądem i estetyką, a kiedy głównym wyznacznikiem powinien być komfort i bezpieczeństwo. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat rodzajów dostępnych akcesoriów, a także ich podziały i zastosowania. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania i wątpliwości. Podsuniemy ciekawe rozwiązania, porady i wskazówki.

Kołyska dla niemowlaka - dobra czy zła?

Niemowlaki uwielbiają kołysanie - ten monotonny ruch skutecznie je uspokaja. Kołysanie w przód, w tył lub na boki przypomina maluszkowi pobyt w brzuchu mamy. Dlatego przez pierwsze 3 - 5 miesięcy życia maleństwa warto używać kołyski zamiast tradycyjnego łóżeczka.

Dobre łóżeczko... czyli jakie?

Łóżeczko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dla niemowlęcia. Powinno być przede wszystkim bezpieczne i wygodne dla maleństwa, ale również praktyczne i funkcjonalne dla nas. Łóżeczko pełni niezwykle istotną rolę w rozwoju i pielęgnacji niemowlaka. W pierwszym roku życia niemowlę spędza w nim ok. 300 dni.

Zmieniamy fotelik

Przychodzi taki moment, gdy maluszek staje się coraz bardziej ciekawy świata, próbuje ze wszystkich sił wydostać się z fotelika, buntuje się i krzyczy z powodu ograniczonego pola widzenia, a do tego jego główka wystaje poza krawędź fotelika. Wszystko to wskazuje, że już czas na zmianę!

Foteliki dla najmłodszych

Pierwszy fotelik samochodowy wybieramy z reguły jeszcze przed narodzinami maleństwa. Kolejny - w późniejszym okresie jego życia. Wybór uzależniony jest od wielu czynników, ale podstawowym kryterium jest waga, wiek i wzrost dziecka.

Wyprawka dla noworodka - gotowa lista

Poniżej przedstawiamy ściągę, która ułatwi i usprawni Wam skompletowanie wyprawki dla noworodka. Listę można oczywiście modyfikować i udoskonalać zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i potrzebami.

ABC wyprawki dla noworodka

Kiedy zacząć? Okres ciąży to czas, w którym możemy spokojnie zacząć kompletować wyprawkę dla nowego domownika. Nie ma co z tym zwlekać i odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że brzuszek z miesiąca na miesiąc staje się coraz większy, a co za tym idzie, nasz organizm jest coraz bardziej obciążony.
X Zamknij