Ciąża

11 tydzień ciąży

To już 11. tydzień ciąży, czyli 9. tydzień od chwili poczęcia. Jesteś prawie na mecie pierwszego trymestru! Zakończył się okres zarodkowy i teraz Twój skarb określany jest mianem płodu - tak już zostanie do dnia porodu.

12 tydzień ciąży

To już 12. tydzień ciąży, czyli 10. tydzień od chwili poczęcia. Właśnie kończy się pierwszy trymestr ciąży, więc 1/3 masz już za sobą. Twój organizm w końcu "przyzwyczaił" się do nowego lokatora - mijają mdłości i wymioty, a Ty z dnia na dzień czujesz się coraz lepiej.

13 tydzień ciąży

Rozpoczęłaś trzynasty tydzień ciąży (11. tydzień od chwili poczęcia) i na przekór krążącym przesądom akurat ta trzynastka nie będzie dla Ciebie pechowa. Wręcz przeciwnie! Ryzyko poronienia znacząco spada, a Ty czujesz się coraz lepiej.

14 tydzień ciąży

To już 14. tydzień ciąży, czyli 12. tydzień od chwili poczęcia. Drugi trymestr rozpoczął się na całego. Przed Tobą najpiękniejszy etap ciąży - dolegliwości ciążowe zniknęły lub znacząco straciły na sile, dzięki czemu czujesz się znacznie lepiej. Rozpiera Cię pozytywna energia, jesteś ożywiona, zadowolona i entuzjastycznie nastawiona do życia.

15 tydzień ciąży

Witamy w 15. tygodniu ciąży. Od chwili poczęcia minęło już 13 tygodni. Wkroczyłaś w drugi trymestr ciąży. Brzuszek zaczyna być coraz bardziej widoczny i w związku z tym przestajesz się mieścić w dotychczasowe ubrania. Czujesz się dużo lepiej niż w pierwszym trymestrze - minęły mdłości i wymioty.

16 tydzień ciąży

Witamy w 16. tygodniu ciąży. Od chwili poczęcia minęło już 14 tygodni. Drugi trymestr ciąży rozpoczął się na całego. Twój brzuszek wyraźnie się już zaokrąglił, ale nadal nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Dopisuje Ci dobre samopoczucie, wzrasta poczucie własnej wartości, czujesz się ważna i potrzebna.

17 tydzień ciąży

Właśnie wkroczyłaś w 17. tydzień ciąży (15. tydzień, licząc od chwili poczęcia) - gratulujemy! Zapewne widziałaś już maleństwo na monitorze podczas badania USG i słyszałaś odgłos bicia jego maleńkiego serduszka. Bardzo możliwe, że na tym etapie ciąży czujesz także delikatne "kopniaki", które wywołują u Ciebie niezwykłą ekscytację.

18 tydzień ciąży

To już 18. tydzień ciąży, czyli 16. tydzień od chwili poczęcia. Wielkimi krokami zbliżasz się do półmetka tej nieznanej i fascynującej przygody. Twoje maleństwo każdego dnia daje Ci znać o swoim istnieniu za pomocą delikatnych, ledwo wyczuwalnych kopniaków. Czujesz się szczęśliwa, spełniona i pełna pozytywnej energii. Nic dziwnego!

19 tydzień ciąży

To już 19. tydzień ciąży, czyli 17. tydzień od chwili poczęcia. Drug trymestr biegnie płynnie i bez większych kłopotów. W porównaniu z dolegliwościami pierwszego trymestru ten wydaje się być prawdziwym błogosławieństwem.

20 tydzień ciąży

Witamy w 20 tygodniu ciąży! Jesteś już na półmetku tej fascynującej drogi - za 20 tygodni będziesz tulić swoje maleństwo w ramionach. Prawda, że szybko minęło? Druga połowa minie równie szybko... albo jeszcze szybciej! Dobrze wykorzystaj czas, który Ci pozostał.
X Zamknij