Ciąża

21 tydzień ciąży

To już 21. tydzień ciąży, czyli 19. tydzień od chwili poczęcia. Brzuszek rośnie każdego dnia, a wraz z nim Twoja radość i miłość do rozwijającego się potomka. Czujesz się dobrze pomimo kilku nadprogramowych kilogramów i pogłębiających się dolegliwości ciążowych. Maluszek słyszy już Twój głos, więc rozmawiaj z nim jak najczęściej!

22 tydzień ciąży

To już 22. tydzień ciąży - gratulujemy! Piąty miesiąc ciąży dobiega końca, do rozwiązania jest już bliżej niż dalej. Zapewne czujesz się wspaniale, jesteś pełna energii i chęci do życia. Twój brzuszek jest już wyraźnie zaokrąglony, ale póki co nie utrudnia Ci codziennych czynności.

23 tydzień ciąży

Rozpoczął się 23. tydzień ciąży, czyli 21. tydzień od chwili poczęcia. Wielkimi krokami wchodzisz w szósty miesiąc ciąży - gratulujemy! Czujesz się dobrze i równie dobrze wyglądasz, a to za sprawą hormonów, które na tym etapie ciąży są Twoim sprzymierzeńcem.

24 tydzień ciąży

Witamy w 24. tygodniu ciąży! To 22. tydzień licząc od chwili zapłodnienia. Szósty miesiąc ciąży upływa w dobrym nastroju i samopoczuciu. Obecności Twojego maleństwa nie da się już nie zauważyć - brzuszek jest już sporej wielkości, a jego lokator często daje o sobie znać kuksańcami i kopnięciami.

25 tydzień ciąży

To już 25. tydzień ciąży, czyli 23. tydzień od chwili zapłodnienia. Drugi trymestr powoli dobiega końca. Radość z zamieszkującego w Twoim brzuszku lokatora dominuje nad ewentualnymi dolegliwościami czy niewygodami. Coraz częściej myślisz o porodzie i snujesz marzycielskie wizje dotyczące życia po narodzinach dzidziusia.

26 tydzień ciąży

Witamy w 26. tygodniu ciąży! To 24. tydzień licząc od chwili poczęcia. Już niedługo wkroczysz w III trymestr ciąży. Twoje ciało zmieniło się nie do poznania. Największą zmianą jest oczywiście pięknie zaokrąglony brzuszek, ale na tym przecież nie koniec.

27 tydzień ciąży

To już 27. tydzień ciąży - gratulujemy! To ostatni tydzień II trymestru. Przed Tobą ostatnie trzy miesiące ciąży - niestety dla większości ciężarnych jest to najmniej przyjemny okres. Brzuszek osiąga wielkość dyni, a to mówi już samo za siebie. Masz prawo czuć się ociężale i niezgrabnie.

28 tydzień ciąży

Witamy w 28. tygodniu ciąży. Ten tydzień kończy II, a rozpoczyna III trymestr. Przed Tobą ostatni etap! Drugi trymestr był okresem olbrzymich zmian zarówno w organizmie Twoim, jak Twojego dziecka. Trzeci trymestr będzie pod tym względem znacznie spokojniejszy.

29 tydzień ciąży

To już 29. tydzień ciąży, czyli 27. tydzień licząc od chwili poczęcia. Trzeci trymestr rozpoczął się na dobre, a wraz z nim towarzyszące mu dolegliwości takie jak: ociężałość, niezgrabność, bóle pleców, obrzęki itp. Choć jest Ci ciężko i niewygodnie, starasz się myśleć pozytywnie - w końcu jeszcze tylko kilka tygodni i będzie po wszystkim.

30 tydzień ciąży

Witamy w 30. tygodniu ciąży! Powoli kończy się siódmy miesiąc ciąży - przed Tobą ostatnie 10 tygodni! Twoje myśli krążą teraz głównie wokół tematu porodu i maleństwa. Zastanawiasz się, jak poradzisz sobie z porodem? Jak długo będzie trwał? Czy wytrzymasz ból? Jak będzie wyglądało maleństwo? Czy będzie zdrowe?
X Zamknij