Ciekawostki

Jakie buciki dobrać do nauki chodzenia?

Pierwsze kroki Twojej pociechy to zawsze duże wydarzenie, które wiąże się nie tylko z emocjami, ale także obawami o jego bezpieczeństwo. Abyś mogła przeżywać te chwile bez zmartwień i dylematów, podpowiemy Ci, kiedy założyć dziecku pierwsze buciki do nauki chodzenia i jak powinny one wyglądać.

Zmiany w urlopach rodzicielskich - 2013 rok

Na specjalnym posiedzeniu rząd przyjął szereg zmian związanych z przyznawaniem urlopów rodzicielskich. Urlopy macierzyńskie i ojcowskie mają być dłuższe, a zasiłek ma wynosić 80% wynagrodzenia. Uregulowano także kwestie urlopów macierzyńskich dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Nowe przepisy mają wejść w życie z dniem 1 września 2013 roku.

Prezent na roczek

Wybierasz się na pierwsze urodziny i nie masz pomysłu, co kupić rocznemu brzdącowi? Chciałabyś, by było to coś ładnego i praktycznego, a zarazem wspomagającego jego rozwój? Gubisz się w gąszczu sklepowych półek, nie wiedząc co wybrać? Nie martw się! Nie tylko Tobie kupno prezentu przysparza tylu problemów.

Prezent na chrzciny

Chrzest to wydarzenie o charakterze duchowym, więc to sakrament sam w sobie powinien być najważniejszym elementem uroczystości. Żadne prezenty czy pamiątki nie powinny przysłaniać ważności tego święta. Jednak, aby jeszcze bardziej uczcić i zaakcentować ten moment, przyjęło się wręczać prezenty.

Pierwsze buty dla dziecka

Twój mały piechur coraz lepiej radzi sobie z pokonywaniem różnych odległości? Zastanawiasz się, czy nadszedł już czas na kupno pierwszych bucików? Nie wiesz, czym się sugerować i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Przeczytaj ten artykuł, a wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Jak przeżyć upał z niemowlakiem?

Ach te upały! Choć srogą zimą o nich marzymy, to kiedy nadejdą, szukamy sposobów, by choć na chwilę się od nich uwolnić. My ledwo dajemy radę, a co mają powiedzieć nasze pociechy? Niewątpliwie jest to dla nich znacznie trudniejszy okres. Wiąże się nie tylko z dyskomfortem i męczącą niewygodą, ale przede wszystkim z niebezpieczeństwem.

Wakacje z niemowlakiem - gotowa lista - co ze sobą zabrać?

Pakowanie wakacyjnej torby to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców, którzy szykują się na urlop z dzieckiem po raz pierwszy. W tym emocjonującym rozgardiaszu bardzo łatwo o czymś zapomnieć, dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu trochę więcej czasu. Ważne, by co najmniej tydzień przed planowanym wyjazdem sporządzić LISTĘ POMOCNICZĄ.

Urlop macierzyński

Jednym z podstawowych uprawnień, przysługującym matkom w związku z urodzeniem dziecka, jest prawo do urlopu macierzyńskiego. Jednak nie wszystkie młode mamy mogą skorzystać z takiego przywileju. Urlop macierzyński należy się bowiem tylko osobom, które urodziły dziecko w czasie trwania stosunku pracy.

Smoczek i maskotka w jednym - WubbaNub!

Jak powstał WubbaNub? Pewna młoda amerykańska mama Carla Schneider postanowiła wyjechać z mężem i kilkumiesięcznym dzieckiem na wieś. Marzyli o czystym wiejskim powietrzu, życiu na zwolnionych obrotach, ciszy i spokoju. Mieli zamiar odpocząć i zregenerować siły. Jednak nie wszystko poszło według planu.

WhyCry Mini - analizator płaczu dziecka

Płacz jest jedyną formą komunikacji niemowląt w pierwszych miesiącach ich życia. Przychodzą one na ten świat zupełnie bezbronne i niedoświadczone i nie potrafią w inny sposób wyrażać swoich potrzeb i emocji. Płacząc, informują nas, że są głodne, senne lub zmęczone.
X Zamknij