Dla taty

Urlop macierzyński 2013 - nowe zasady, warunki i przepisy

Planowane zmiany, dotyczące urlopów rodzicielskich, nareszcie weszły w życie! Nowe regulacje odnoszą się do rodziców, których dzieci przyszły na świat po 31. grudnia 2012 roku. Dotyczą także osób, które po 31. grudnia 2012 roku przysposobiły dziecko (w wieku do 7 lat) jako rodzina adopcyjna lub zastępcza (z wyjątkiem rodzin zastępczych zawodowych).

Zmiany w urlopach rodzicielskich - 2013 rok

Na specjalnym posiedzeniu rząd przyjął szereg zmian związanych z przyznawaniem urlopów rodzicielskich. Urlopy macierzyńskie i ojcowskie mają być dłuższe, a zasiłek ma wynosić 80% wynagrodzenia. Uregulowano także kwestie urlopów macierzyńskich dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Nowe przepisy mają wejść w życie z dniem 1 września 2013 roku.

Seks w ciąży

Seks w życiu człowieka bez wątpienia jest bardzo ważny. Dwoje ludzi w momencie aktu seksualnego staje się jednym ciałem. W ten sposób ludzie pokazują, jak bardzo zależy im na sobie, uzewnętrzniają swoją miłość. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, pojawiają się między innymi pytania dotyczące współżycia seksualnego.

Mały pokój - funkcjonalny i bezpieczny

Własne gniazdko to marzenie wszystkich, jednak wiele rodzin boryka się z problemami mieszkaniowymi. W dobie kryzysu finansowego oraz coraz surowszych kryteriów przyznawania kredytów polskie rodziny niejednokrotnie decydują się na kupno mniejszego lokum niż by chciały.

Wakacyjna podróż z niemowlakiem

Wielu rodziców ma obawy dotyczące pierwszej podróży z niemowlakiem, wyjazd w długą podróż z kilkumiesięcznym bobasem napawa ich strachem. Rozważają, czy nie lepiej jednak zrezygnować z wycieczki i zostać w domu. Zdają sobie sprawę z tego, że podróż z małym dzieckiem niewątpliwie będzie się różniła od tych, które znają i może być chwilami kłopotliwa.

Urlop ojcowski a urlop tacierzyński

Urlop ojcowski Od 2010 r. ojcowie mogą korzystać z nowego przywileju, jakim jest urlop ojcowski. Są to dodatkowe dni wolne, które może wykorzystać ojciec dziecka niezależnie od urlopu matki. Urlop ten przysługuje mężczyźnie, który niekoniecznie jest biologicznym ojcem dziecka.

Gdy facet schodzi na drugi plan

Gdy na świecie pojawia się dziecko, priorytety w rodzinie zaczynają się zmieniać. Młodzi rodzice całą uwagę poświęcają maluszkowi (zwłaszcza świeżo upieczone mamy). Życie rodzinne podporządkowane jest niemowlęciu, które absorbuje 100 % uwagi, a wszystkie uczucia przelewane są teraz na bobasa. Trudno się dziwić takie sytuacji.

Skąd ta huśtawka nastrojów?

W rodzinie pojawia się maluszek. Poród przebiegł bez komplikacji, dzidziuś jest piękny i zdrowy. Wydawać by się mogło, że przed świeżo upieczonymi rodzicami wszystko co najlepsze - okres szczęścia i radości. Jednak, jak się okazuje, ponad połowa kobiet krótko po porodzie traci dobre samopoczucie.

Tata - najlepszy kompan do zabawy

Istnieje błędny pogląd (zwłaszcza wśród mężczyzn), że zabawa z niemowlęciem jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa. Przebywanie z dzieckiem kojarzy się facetom z rutynowymi czynnościami, takimi jak: przebieranie, przewijanie, karmienie itp.

Spokojnie... to tylko niemowlak!

Przyjście na świat małego skrzata jest niezwykłym i cudownym wydarzeniem. W życiu rodziny pojawia się maleńka istota, która jest owocem miłości dwojga ludzi. To wydarzenie, którego nie da się porównać z żadnym innym, nawet ze zwycięstwem Twojej ukochanej drużyny.
X Zamknij