Jaki kupić materac do łóżeczka?

Odpowiedz

Jaki kupić materac do łóżeczka?

Zastanawiam się jaki kupić materac do łóżeczka tak aby jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Na razie mam zwykły piankowy pożyczony od koleżanki po jej dziecku, ale chciałabym zainwestować w coś lepszego. Jakie są rodzaje materacy dla dzieci? Które polecacie?

cornelka

Materac - najlepiej by był nowy, płaski i dość twardy, wykonany z lateksu (pomaga odprowadzać wilgoć i nie odkształca się), włókna kokosowego lub trawy morskiej ;) Ważne, by posiadał atest i był idealnie dopasowany do łóżeczka :-) Sprawdź, czy materac posiada bawełnianą poszewkę - będziesz mogła wyprać ją w pralce. To znacznie ułatwi utrzymanie materaca w czystości :-)

martula

Najlepiej wybrać materac lateksowy lub wykonany z pianki poliuretanowej - one najlepiej dostosowują się do zmieniającej pozycji ciałka. Wcale nie muszą być wypełnione gryką czy kokosem - od tego się chyba pomału odchodzi ;) Materac musi mieć atest PZH lub opinię ImiD.

Na przykład coś takiego:

http://allegro.pl/babyline-materac-lateksowy-materace-tecomat-120x60-i2527718636.html

Gosiaczek

Najważniejsze jest to żeby materac był nowy!!! Powinien być elastyczny a to znaczy, że powinien dopasowywać się do ciała malca za każdym razem gdy ten zmieni pozycję podczas snu :-)

Materac musi zapewniać kręgosłupowi równomierne podparcie na całej długości małego ciałka :-) Ważne by po wyjęciu dziecka z łóżeczka materac wrócił do pierwotnego kształtu - nie może pozostać jakaś wklęsłość :-(

Powodzenia na zakupach!!!!

małpeczka

My kupiliśmy materac trzywarstwowy (kokos-pianka-kokos). Ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Uważam, że nie ma co oszczędzać na materacu ;) Kupno materaca można porównać do kupna butów! Nie kupuje się używanych butów bo one zdążyły dopasować się do poprzedniego właściciela. Są przedmioty na których można zaoszczędzić (np. łóżeczko) a są takie na których oszczędzać nie warto i materac właśnie do takich należy!!!

Ewka

A to niby uważasz, że przy czwórce dzieci powinnam kupować dla każdego nowy materac????? To chyba lekka przesada! Ja miałam dla wszystkich ten sam materac i nie zauważyłam by był on odkształcony

Komora_28

Nie wiem jak ja bym postąpiła mając czwórkę dzieci bo mam tylko dwójkę, ale każdy z nich miał nowy materac. Butów też nie nosi jeden po drugim chociaż śmiało mogłoby tak być ;) Bo teoretycznie nie są ani zniszczone ani odkształcone :-) Tego nie widać ...ale jest!

Ewka

Ja mam taki zwykły piankowy bez żadnych bajerów i wszystko jest oki! Ale muszę przyznać rację poprzedniczkom - materac musi być NOWY! Wolałam kupić tani ale nowy niż używać materac po poprzednim małym właścicielu - a miałam taką możliwość bo szwagierka mi proponowała! :-) Odmówiłam =P

nella12

Nie miałam pojęcia, że to takie ważne - wybór odpowiedniego materaca - ja dostałam materac po bratanicy i nigdy nie przypuszczałam, że to niezbyt dobre rozwiązanie dla mojego dziecka. No ale cóż! Będę o tym pamiętać przy kolejnym dzidziusiu ;) ;)

stokrotka

My mamy normalny z IKEA i naprawdę świetnie się sprawdza.

Tinny

Bo ta Ikea to w ogóle świetny sklep!!! Dużo kupuję w tym sklepu i uwielbiam to robić ;) Szkoda, że nie go w każdym mieście to każdy miałby do niego dostęp a niestety dla wielu jest to niewykonalne lub po prostu nieopłacalne bo koszty podróży mogą być spare

BaRyŁkA

Zainwestuj w jakiś dobry materac lateksowy, który dodatkowo ma właściwości przeciwalergiczne np. cos takiego: http://www.materace-warszawa.pl/materace/materace-lateksowe.html na zdrowiu dziecka nie ma co oszczedzać

dfbhd

my mamy lateksowy :-) :-) :-)

bedemama7

Fakt, że najważniejsze jest aby materac był nowy. Materac po kimś to co najmniej niehigieniczne, a cenowo nie jest to duży wydatek. Co do materacy antyalergicznych, to uważam, że to kiepski pomysł, jak dziecko nie jest alergikiem to lepiej nich śpi na "zwykłym" bo od nadmiaru sterylności też się może alergii nabawić. Lateks też nie jest najtańszy, a jak już chcecie koniecznie antyalergiczny, to rozważcie to:
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,katalog,kat,84,name,Kokosowe,prod,0
jest sporo tańszy, a tym samym można go częściej wymienić i naturalne materiały. Ja jednak kupiłam córce zwykły materac kieszeniowy i uważam, że to dobry wybór.

Zuziqa

jak wcześniej pisałam nie kupowałam nowego materaca dla każdego mojego dziecka, ale teraz, gdy na świat ma przyjść moja piąta pociecha chyba zainwestuję w nowy bo nasz stary... jest już naprawdę wyorany :-(

Komora_28

Odpowiedz:

X Zamknij