Zasypianie dziecka przy piersi

Odpowiedz

Zasypianie dziecka przy piersi

Dziewczyny poradźcie proszę.
Moja 3 miesięczna córcia zasypia w nocy tylko przy piersi, w ciągu dnia zaśnie w wózku np. na spacerze, czasem uśnie mi na rękach, ale próby przełożenia jej do łóżeczka kończą się płaczem. Nie chce spać w ogóle w swoim łóżeczku. Ogólnie Mała śpi z Nami w łóżku, chcemy mieć ją blisko Siebie. Ja nie jestem zwolenniczką teorii "niech się wypłacze i zaśnie". Powiedzcie mi proszę czy Wasze dzieciaczki tez zasypiały przy piersi i czy się tego oduczyły i kiedy? Ta myśl zaprząta mi cały czas głowę :(
Pozdrawiam

natalia

I to jest chyba największy problem cycusiowych dzieci :-) Przeważająca większość dzieci które znam lub znałam łącznie z moimi robiły dokładnie tak samo. Przy cycu spokojnie i cichutko zasypiały ale o samodzielnym zaśnięciu w łóżeczku nie było mowy :-) Tak to już z nimi jest i nie ma się co martwić ani zbytnio z tym walczyć. Im przy cycusiu jest po prostu bardzo wygodnie, cieplutko i czują się bezpiecznie ... czego chcieć więcej?

feminka4004

dla jednych jest to problem dla drugich wręcz przeciwnie. Jest to bardzo wygodna i skuteczna metoda zasypiania hi hi (u nas zawsze działało) wystarczyło się położyć z dzidzią, wystawić cycka i zaraz był odlocik :-) Ciesz się tym co masz ;)

Gosiaczek

U nas też tak było z pierwszą córką i teraz też jest że Ola śpi z nami i naszym najlepszym sposobem na sen dzień przed spacerkiem czy wieczór jest ukochany cyc,z łóżeczka nigdy nie korzystaliśmy bo mała zawsze strasznie płakała też nie jestem za tym "niech się wypłacze i zaśnie".

anna33

nie przejmuj się tym :-) To najpiękniejsze chwile, które masz więc ciesz się nimi i zachowaj tę możliwość na jak najdłużej ;) Wiem co mówię - ja byłam zmuszona zakończyć karmienie naturalne z powodu wypadku samochodowego, w którym doznałam licznych urazów i długi czas spędziłam w szpitalu. Mój synek miała wtedy zaledwie 3 miesiące. Wiesz jak bardzo żałowałam, że nie będę mogła już go karmić? To strasznie bolało

martula

Dziękuję za odpowiedzi i ciepłe słowa:). Bardzo mi to pomogło, ponieważ mam wrażenie że jestem cały czas z tego powodu atakowana przez inne mamy w rodzinie, które mówią że robię błąd ponieważ Mała nie będzie potrafiła sama zasnąć i powinna zasypiać w łóżeczku. Nie dajemy również smoka co także jest szeroko komentowane...

natalia

Mamy komentują, że nie dajesz dziecku smoczka???? Szok! Przecież od długiego już czasu uświadamia się matki, że smoczek ma negatywny wpływ: zaburza prawidłowy odruch ssania nie mówiąc o problemach z ząbkami jakie może powodować.

Jak widać lepiej czasem skorzystać z dobrodziejstwa m.in. takiego forum niż śplepo słuchać co mówią mamy z najbliższego otoczenia. Trzymaj się cieplutko i zaglądaj tu częściej ;)

smerfetka3

o kurcze! Współczuję :-( A nie było opcji podtrzymania laktacji by po powrocie ze szpitala móc kontynuować karmienie?

danusia@@@

u nas też młody zasypia tylko przy cycusiu, ale może jeszcze z tego wyrośnie bo jak na razie ma zaledwie 3 tygodnie :-) Martula ma rację: trzeba cieszyć się tym co się ma! Możliwość karmienia to błogosławieństwo w tych czasach :-)

belle

Nie było to możliwe danusiu@@@ ponieważ z góry było wiadomo, że jak przeżyję (bo było duże prawdopodobieństwo, że się nie uda) to przez bardzo długi okres będę musiała przyjmować silne leki i tak też było :-( Laktację zasuszali dość długo bo jakiś tydzień, ale musieli podać mi jakieś drogie leki (maż sam musiał je wykupić i podpisać zgodę na podanie) bo inne metody i leki nie działały - zanim coś doszło do żołądka to ja już to sondą zwracałam

martula

Dziewczyny, a czy Wasze dzieciaczki śpią w swoich łóżeczkach? czy je przekładacie? czy po nakarmieniu zostają u Was? Bo z moją Alą jest tak, że nie da rady przełożyć jej do łóżeczka ponieważ od razu się budzi z płaczem, ostatnio nie chce nam zasypiać na spacerze w wózku więc kładę ją do Naszego łóżka, albo zasypia mi na rękach i tak z Nią siedzę, ponieważ próby jej odłożenia kończą się "małą awanturą":)

natalia

Cytat:
Dziękuję za odpowiedzi i ciepłe słowa:). Bardzo mi to pomogło, ponieważ mam wrażenie że jestem cały czas z tego powodu atakowana przez inne mamy w rodzinie, które mówią że robię błąd ponieważ Mała nie będzie potrafiła sama zasnąć i powinna zasypiać w łóżeczku. Nie dajemy również smoka co także jest szeroko komentowane...

Moja rada brzmi następująco:

nie słuchaj wszystkiego co mówią inne mamy nawet jeśli zaliczają się do Twojej rodziny - musisz mieć swoje własne zdanie a jak go nie masz (bo np. nie masz jeszcze takiego doświadczenia) to szukaj odpowiedzi w książkach lub internecie ... ale tego nie trzeba Ci mówić bo sam fakt, że zadałaś pytanie na forum świadczy o tym, że właśnie to robisz :-)

erakolik

tak na prawdę wszyscy są mądrzejsi, bo lepiej dla nich zając sie krytykowaniem czyjegoś życia niż zając się własnymi sprawami, nie można ślepo wierzyć w rady innych ludzi, bo tak na prawdę najwięcej dobrych wskazówek podaje nam nasza intuicja ;)

stworek

Ja w nocy jak karmię synka to po chwili zasypiam i w konsekwencji mały śpi ze mną :-)

NOEMI

Moja córeczka śpi sama w łóżeczku - staram się aby mała nie zasnęła podczas karmienia. Lepiej nauczyć malca samodzielnego zasypiania choć wiem doskonale, że nie jest to łatwe

grażynamiks

Odpowiedz:

X Zamknij