Czy studia są potrzebne?

Odpowiedz

Czy studia są potrzebne?

Witam.
Czy warto jeszcze studiować? Czy przydaje się to w awansie w pracy? Czy zdrowie publiczne to przyszłościowy kierunek? WSEiZ ma go w swojej ofercie edukacyjnej [zaloguj się by zobaczyć link] ? Uczelnia ma duży wybór kierunków i cieszy się pozytywnymi opiniami do tego ma czesne w przystępnych cenach.

ryszarda8

Oczywiście, że studia są potrzebne. W prawdzie niewiele one dają, a przynajmniej nie zapewniają pracy, ale w końcu są potrzebne, bo wielu pracodawców oczekuje właśnie wykształcenia wyższego.Jeżeli zaś chodzi o kierunek, to cóż, cięzko mi powiedzieć, bo nawet nie wiem co po takim kierunku można robić.

rejtanka

Czy dobra praca jest potrzebna?

Makowa_Panienka

Dla mnie studia to obowiązek. Nic tak nie rozwija intelektualnie człowieka.

kiedysbedemama

zgadza się, zawsze warto inwestować we własny rozwój.

SandraBullock

Niekoniecznie studia są potrzebne - wielu moich znajomych prowadzi własną działalność gospodarczą w różnych branżach. Mnie od lat marzy się mała gastronomia - nawet tutaj http://toczytam.pl/czy-warto-inwestowac-w-dobre-opakowanie-i-skrzynki-do-transportu/ czytałam o odpowiednich opakowaniach do transportu. Myślę, że jak już działać na rynku to z najwyższymi standardami, do tego studia nie są potrzebne.

stworek

Studia są potrzebne głównie po to, żeby się jakoś w życiu ustawić - chyba wciąż jeszcze łatwiej znaleźć pracę, jak się ma ten dyplom. Co do stwierdzenia, że "nic tak intelektualnie nie rozwija człowieka", to tu bym miała obiekcje. Ja na studiach miałam wręcz wrażenie, że cofam się w rozwoju i z tego co wiem z rozmów ze znajomymi, nie było to tylko moje odczucie.

Makowa_Panienka

Myślę, że studia mogą się przydać, warto jednak wybrać kierunek, którym naprawdę się interesujemy. W [zaloguj się by zobaczyć link] trwają nabory na roczne studia charakteryzacji i wizażu. Sprawdźcie, moim zdaniem kierunek bardzo ciekawy.

lollo

Moim zdaniem wyższe wykształcenie to w dzisiejszych czasach podstawa.

stworek

Tylko że ta podstawa niestety nie jest już, tak jak kiedyś, gwarancją znalezienia pracy.

Makowa_Panienka

ja uważam, ze na studia zawsze warto iść, bez względu na to co by ludzie nie mówili na ten temat.

SandraBullock

Zgadzam się z tym, poza tym warto się uczyć w ogóle i zdobywać nową wiedzę

rejtanka

Makowa_Panienka mam te same odczucia. Studia mnie nie rozwinęły, wręcz uwsteczniły. Nie wiem czy to zależy od własnego zaangażowania, ale mnie nauczyły pamięciówki. Myślę, że jak ktoś ma głowę to powinien iść na studia, najlepiej w kierunku, do którego ma predyspozycje. Jeżeli nie trafi w swoje zainteresowanie, dzieki systemowi bolońskiemu, może po trzech latach zmienić kierunek. Poza tym, ja jestem żywym na to przykładem, można studiować nieprestiżowy kierunek, ale czas studiów wykorzystać ambitnie dzięki czemu z ofertami pracy sami będą dzwonić. Ja uczestniczyłam w wolontariuszach, kole naukowym, camp america

Wioll26

Jeśli zależy Ci na odniesieniu sukcesu w życiu zawodowym to jak najbardziej są potrzebne. Ja się pochwalę, że udało mi się zdobyć tytuł magistra, ale nie poprzestanę na tym i rozpocznę studia podyplomowe na kierunku Public Relations w Krakowie http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/nowy-public-relations W dzisiejszych czasach bez wykształcenia wyższego ciężko o dobrą pracę.

Magdalena67

Studia są aktualnie traktowane jak kiedyś matura. Czyli po prostu muszą być.

Daphne

Odpowiedz:

X Zamknij