Trądzik - leki?

Odpowiedz

Trądzik - leki?

Co zaradzi dermatolog na trądzik? Skoro kosmetyki nie działają, to pewnie nie będzie dobierał kosmetyków? Wypisze jakieś leki, tak?

Sejnio

Trądzik to przewlekłą choroba zapalna mieszków łojowo-włosowych zależna od hormonów – androgenów. Mieszki znajdujące się na twarzy, plecach i górnej części klatki piersiowej mają specyficzne cechy. Widoczne na powierzchni skóry otworki tak zwane pory, stanowią ich ujścia. Z mieszków wyrastają delikatne włosy, które mogą być zupełnie niewidoczne, natomiast gruczoły łojowe są przerośnięte, zawierają bardzo dużo komórek produkujących widoczną na powierzchni skóry wydzielinę – łój. Często mylimy trądzik z zakażeniem gronkowcem. Wówczas potrzebna jest wizyta u dermatologa i antybiotykoterapia. Więcej informacji znajdziecie w poradniku na stronie http://rossmann.pl/Artykul/Kilka-slow-o-tradziku-rozowatym,196834 .

nianiania

Na pewno kosmetyki nie działają? A jakie masz? Jakiej marki? Spójrz jeszcze na te http://kobieta.wp.pl/wyeliminuj-tradzik-dzieki-la-roche-posay-effaclar-a-i-6027346118231169a Dermatolog może przepisze jakiś lek, ale ja bym jeszcze nie rezygnowała z kupienia porządnych kosmetyków.

Forsycja

Ja bym spróbowała je wysuszyć maścią cynkową albo ichtiolową, ale jeżeli boisz się zbyt wysuszonej skóry to proponowałabym jeszcze poszukanie dobrego toniku enzymatycznego - jest najbezpieczniejszy dla skóry i faktycznie wnika głęboko w jej dalsze warstwy, co daje uczucie chwilowego mrowienia.
Ja dzięki niemu wyleczyłam długotrwały trądzik na plecach, kiedy nic innego nie działało więc może tego spróbuj ;) Tylko nie nastawiaj się na natychmiastowe rezultaty, bo tu potrzeba regularnego stosowania.
A jeżeli dalej nie będzie efektów to wtedy zgłosiłabym się do dermatologa, który może przepisać na to albo antybiotyki albo maści ze sterydami (ale o małej zawartości) albo, w ostateczności, tabletki antykoncepcyjne, tylko tu chyba bierze się je krócej niż przy normalnym zastosowaniu.

lawless8

To by trzeba było skonsultować z lekarzem, a on z pewnością mógłby dobrać jakąś odpowiednią terapię farmakologiczną.

rejtanka

Najlepiej udać się do dermatologa. Antybiotyki to chyba na chwilę pomagają, antykoncepcja może coś zmieni z hormonami, ale lepiej porozmawiać z lekarzem. Jak chcesz to tutaj jest mnóstwo opisów o antykoncepcji [zaloguj się by zobaczyć link] może coś znajdziesz

Sanazy

w kwestii trądziku lepiej iść do dermatologa, a nie eksperymentować z lekami.

SandraBullock

Trądzik często się długo utrzymuje właśnie przez nieprawidłową pielęgnację skóry http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/5-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-w-piel%C4%99gnacji-twarzy-przez-kt%C3%B3re-nadal-masz-tr%C4%85dzik-m%C5%82odzie%C5%84czy/a28693.aspx to że bierzemy leki nie zwalnia ze starannego dbania o cerę i używania specjalnych kosmetyków. Trzeba słuchać lekarza, on zazwyczaj też wskaże jakich kosmetyków używać.

hiena44

moja siostra ma problemy z trądzikiem i ma puder mineralny z annabelle, tlenek cynku i ine minerały znacznie poprawiły jej skórę. Wcześniej gdy stosowała fluidy to tylko zapychały jej skórę i w ogólnie nie oddychała.

lola

Problemy z trądzikiem. A kto ich nie ma?

Makowa_Panienka

Trądzik to choroba, więc kosmetyki ci nie pomogą- moim zdaniem powinnaś zdecydować się na wizytę u dermatologa, który zaleci ci odpowiednie leki, maści. Taka wizyta czasem bywa krępująca, bo trzeba przyjść bez makijażu, a mając trądzik- cera nie wygląda najlepiej. Dlatego możesz porozmawiać z dermatologiem online np. na stronie eDoktor24, gdzie online uzyskasz profesjonalną poradę. Powodzenia!

olencja

zależy w jakiś stopniu mi znacznie przygasił się po pudrze annabelle, może to głównie z racji tlenku cynku.

lola

Zależy jaki to rodzaj trądziku, bo są różne. Skoro tak długo z nim walczysz to może być trądzik różowaty. Sporo informacji na ten temat zaznałam [zaloguj się by zobaczyć link]. Wydaje mi się że, najlepiej chyba sprawdzić co jest źródłem problemu i rozwiązać go kompleksowo, bo inaczej będzie nawracać.

Becia24

takie leki powinien przepisywać dermatolog bo jest wiele odmian trądziku i każdy potrzebuje innego leczenia.

SandraBullock

Ja polecam kurację aknenorminem, wszystkie problemy z cerą po tym znikają. Ale zgodę na takie leczenie musi wydać lekarz po zrobieniu odpowiednich badań.

Marcelina285

Odpowiedz:

X Zamknij