Czy warto kupić sterylizator?

Odpowiedz

Czy warto kupić sterylizator?

Hej dziewczyny! Co myślicie na temat sterylizatorów do butelek? Czy warto kupić taki sprzęt? Czy można go czymś zastąpić? Ile kosztuje dobry sterylizator? :-)

nella12

Sterylizator jest bardzo przydatny jeśli karmisz malca butelką. Butelka w sterylizatorze poddawana jest działaniu pary wodnej dzięki czemu zniszczeniu ulegają bakterie i grzyby, które uwielbiają wilgotne środowisko jakie mają w butelkach.

Gosia_7

Potwierdzam! Sterylizator to super urządzenie! Czas sterylizacji wynosi ok. 10 min (to chyba zależy od modelu). W moim urządzeniu butelki pozostają sterylne jeszcze przez 3 godziny od sterylizacji - oczywiście jeśli będą w zamkniętym urządzeniu. Co prawda nie karmię butelką tylko piersią, ale około dwóch czasem trzech karmień podaję małej butelkę z odciągniętym mlekiem (żeby się przyzwyczaiła). Nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach będzie trzeba przerwać karmienie.

lawenda

A jaki masz model? Ile kosztował?

nella12

Mam NUK Vapo Rapid cena ok. 300 zł ;)

lawenda

SPORO!!! :-( :-( :-(

nella12

Zamiast sterylizatora możesz po prostu wygotować butelki we wrzątku przez ok. 10 minut. Znacznie taniej a efekt porównywalny ;)

stokrotka

Szkoda kasy na sterylizator! Odpuść sobie :-)

anula15

Ja mam Elektryczny Sterylizator Philips AVENT 3w1 SCF 285/01 :-) Jest dobry, ale osobiście muszę stwierdzić, że jest to zbędny wydatek :-(

Przecież można wygotować butelki w specjalnie przeznaczonym do tego celu garnku lub po prostu przylewać wrzątkiem. Na pewno wychodzi taniej a w ogóle gdzieś słyszałam, że taka sterylność to tylko może maluchowi zaszkodzić bo dzieciak nie uodparnia sie na zarazki :-(

madziula

Zgadza się! Przemyśl ten zakup ;)

stokrotka

Ja też chciałam kupić, ale jak Was tu czytam to chyba dam sobie spokój :-) Koleżanki, które mają dzieci też mi odradzały więc coś w tym chyba jest :-)

WRONA08

Można przecież kupić butelki samosterylizujące - potrzebna jest do tego celu mikrofalówka, ale w tych czasach to chyba każdy ją ma

anula15

Sterylizator to chyba raczej przy wcześniakach jest użyteczny i potrzebny ale przy donoszonych noworodkach i zdrowych niemowlakach zakup tego typu sprzętu to na prawdę strata kasy!!!

Ewka

NIE WARTO!!!! NIE WARTO!!!! NIE WARTO!!!!

Komora_28

Cytat:
Co prawda nie karmię butelką tylko piersią, ale około dwóch czasem trzech karmień podaję małej butelkę z odciągniętym mlekiem (żeby się przyzwyczaiła). Nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach będzie trzeba przerwać karmienie.

Masz rację, że nigdy nie wiadomo kiedy i dlaczego trzeba przerwać karmienie. U mnie niestety tak się zdarzyło, że karmienie zakończyło się nagle gdy synek miał 3 miesiące. Oczywiście nie było to z mojej winy - mieliśmy wypadek samochodowy w wyniku czego ja trafiłam na intensywną terapię cała połamana, z urazami i krwawieniami wewnętrznymi. Nie było mowy o karmieniu - 4 dni leżałam pod respiratorem a gdy się obudziłam zaczęli zasuszać laktację farmakologicznie :-( To był dla mnie cios, ale cóż zrobić - rokowania były nieciekawe, silne leki przez kilka miesięcy itd. Jak się później dowiedziałam synek miał ogromne problemy z nauką ssania butelki bo nigdy jej nie podawałam. Koleżanka do której trafił synek zaraz po wypadku (mu na szczęście nic nie było)miała z nim niezłą jazdę. Zachodziła w głowę co zrobić by zaczął pić. Mleka nie chciał bo pamiętał inny "lepszy" smak dlatego postanowiła podać mu wodę z glukozą i ... udało się.

Marta

Odpowiedz:

X Zamknij