Jak zakończyć karmienie

Odpowiedz

Jak zakończyć karmienie

Hej Mamuśki!
Mój synek skończył 7 miesięcy i nie chce pić mi mleka modyfikowanego, gdy tylko daję mu butle z mlekiem, weźmie łyka i się zaczyna... krzywi się, pluje, a następnie już za żadne Skarby nie chce już butli. Chciałabym powoli kończyć karmienie piersią(Skarb mnie podgryzać zaczyna a juz ma dwa ząbki) ale czy może on być zupełnie bezmleczny? Cały czas go karmię piersią, bo mi go szkoda... było by mi łatwiej gdyby właśnie zaczął pić mleko modyfikowane.

Kinga1301

Posty: 2

 
witaj Kingo! :-) Chyba najlepszym sposobem byłoby Twoje zniknięcie w porze karmienia - brzmi brutalnie ale z tego co wiem jest to najlepszy sposób na przekonanie malca do butli ... bo nie ma innego wyjścia. Najlepiej gdyby rolę tę objął tatuś, babcia, koleżanka - ktokolwiek kto zaoferowałby swoją pomoc. Powodzenia!!! Napisz jak poszło ;)

24hmamnka

Posty: 109

 
też słyszałam o tym pomyśle co 24mammka - wypróbuj go - WARTO!

Gosia_7

Posty: 104

 
a może zmień smoczek - może to właśnie on mu nie pasuje? Może kształt nie ten? Albo materiał z którego jest wykonany. Niektóre dzieci preferują smoczki lateksowe (te żółte) a silikonowych w ogóle nie chcą ssać :-(

BaRyŁkA

Posty: 62

 
Nie, to nie kwestia smoka... na początku myślałam, że tak, bo nie chciał z butli nic, więc kupiłam Kubek niekapek, popił z niego soczki, dałam mu po paru dniach soczek z butli i teraz z butli pije ładnie, lżej i więcej leci. To jest kwestia smaku mleka... bo jak zrobie kaszkę na mleku modyfikowanym to nawet jej nie ruszy, je tylko rbione na wodzie, nawet sposobem próbowałam go przekonać, raz łyżkę taką, raz taką i nic, z modyfikowanym nie chce.

Kinga1301

Posty: 2

 
Twój synek ma dopiero 7 miesięcy - dlaczego chcesz już kończyć karmienie piersią?

feminka4004

Posty: 71

 
proponuję przejść na podobny wątek pt. "Pomocy-maluszek nie umie pić z butelki" zaraz znajdę linka to wkleję :-)

martula

Posty: 95

 
oto i on:

http://mojniemowlak.pl/forum/karmienie-piersia/149,pomocy-maluszek-nie-umie-pic-z-butelki.html

martula

Posty: 95

 
Ja też miałam duży problem z odstawieniem dziecka od piersi.
Ważne żeby robić to stopniowo, dziecko wtedy szybko się odzwyczai.
Znalazłam kilka ciekawych artykułów, więc podsyłam linki
http://www.dlarodzinki.pl/niemowle/karmienie/laktacja/nie-chesz-karmic-piersia-nie-karm-jak-dobrze-zakonczyc-karmienie-piersia,189_4856.html
http://www.dlarodzinki.pl/niemowle/karmienie/karmienie-butelka/odstawianie-dziecka-od-piersi-krok-po-kroku-jak-przejsc-z-piersi-na-butelke,190_4674.html

marysianka667

Posty: 5

 
Feminka4004 : moim zdaniem to indywidualna decyzja każdej kobiety, i najprostsza odpowiedź na Twoje pytanie: BO MOŻE. Są kobiety które będą karmić swoje dziecko kilkuletnie ( np. 4-5 letnie) co dla mnie jest chore, ale z tym też nie trzeba dyskutować- ich sprawa.

W kwestii odstawienia - moja chrześnica od razu przeszła na "złobkowe jedzenie" i bardzo posmakowała np. w ziemniaczkach i innych temu podobnych... słoiczki i jedzenie domowe- byc moze... Twoje maleństwo wcale nie potrzebuje mleka modyfikowanego :)
jestem ciekawa jak będzie z moją córą :)

PauloPaolo

Posty: 6

 
Moja siostra odstawiła córeczkę od piersi dość drastycznie z dnia na dzień.Mała miała nietolerancję laktozy więc była zmuszona.Ja nie mam sumienia odstawić tak synka.

laura236

Posty: 3

 
a jakie to karmienie jest

_________________________
http://www.secretescorts.co.uk/

filip876

Posty: 1

 
Myślę, że warto poszperać w tym temacie w necie. Zawsze udaje się coś sprawdzonego znaleźć :)

Moe

Posty: 5

 

Odpowiedz:

X Zamknij