Częściowe odstawienie od piersi, tzn. wprowadzenie nowych pokarmów.

Odpowiedz

Częściowe odstawienie od piersi, tzn. wprowadzenie nowych pokarmów.

Nieubłaganie zbliża się czas kiedy będę musiała odstawić córkę od piersi i wprowadzić stałe pokarmy:(. Trochę się tego obawiam, bo jesteśmy bardzo ze sobą zżyte, a Ala jest dzieckiem typowo "cycusiowym" i nie toleruje butelki, ani smoczka. Boje się, że będzie problem, a chcę ją jeszcze karmić piersią. Napiszcie mi proszę jak u Was to przebiegało.

natalia

jest już podobny wątek, ale dobrze, że utworzyłaś nowy to może jakieś świeże pomysły przyjdą he he :-) Ja też za jakiś czas wracam do pracy i chciałabym "łagodnie" odstawić małego od piersi. Nie toleruje butelek i nie dostaje jeszcze stłaych pokarmów. Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę mu podawać nowości. Jest alergikiem więc będę musiała być bardzo ostrożna :-(
W razie jakbyś chciała zajrzeć to wklejam linka do podobnego wątka

http://mojniemowlak.pl/forum/karmienie-piersia/37,jak-najlagodniej-odstawic-dziecko-od-piersi.html

Pozdrawiam cieplutko :-)

NOEMI

może być ciężko dziewczyny - to nie jest łatwe wydarzenie ani dla dziecka ani dla rodziców. Myślę że decydujący wpływ będzie miało przejęcie roli partnera przy karmieniu malca.gr

24hmamnka

Jak się nie ma wyjścia to po prostu musi się udać i koniec - nie ma innego wyjścia. Niestety zawsze ucierpi na tym psychika dziecka

fryderykkkk

u nas wcale nie było problemów ;) Wszystko poszło płynnie i gładko. To chyba dużo zależy od dziecka

gazela33

Znam wiele matek, które po powrocie do pracy ciągnęły karmienie piersią. Najczęściej karmiły rano (przed wyjściem do pracy) i wieczorem przed pójściem malca spać. Znam również takie, które nie chciały butli ani smoka, ale gdy przyszedł czas na rozstanie ze stałym dostępem "do cyca" to dość sprawnie to przechodziły. Najważniejsza jest miłość i spokojna atmosfera. Czasem pomaga pomoc kogoś bliskiego np. mamy, przyjaciółki lub męża. Twoje pozytywne nastawienie jest mega ważne ... bez tego ani rusz! życzę powodzenia i wierzę że wszystko sę uda :-)

ZYTA27IGA

Dziewczyny, a w jakim wieku dziecka zaczęłyście odstawiać od piersi?
I kiedy zaczęłyście wprowadzać stałe pokarmy - tak jak teraz zalecają po ukończeniu 6 pełnych miesięcy czy wcześniej?

helka132

Jak się nie ma wyjścia to po prostu musi się udać i koniec

mattglitt

Może mleko modyfikowane - [zaloguj się by zobaczyć link]? Dostosowane do potrzeb małych dzieci. Mleko bez laktozy dla dzieci jest bardzo zdrowe i coraz bardziej popularne.

chestera287

Odpowiedz:

X Zamknij