Całkowite odstawienie dziecka od piersi

Odpowiedz

Całkowite odstawienie dziecka od piersi

Moja Alicja skończyła 1,5 roku i postanowiłam odstawić ją od "cycusia". Problemem było to, iż Mała zasypiała przy piersi. Przez kilka dni kladlam sie z Nią i misiem udawałam że śpię i po jakimś czasie marudzenia (nie płaczu) zasypiała. W nocy jak się budziła to dostawała cycusia, ale dziś już nie. I tu pojawił się problem ponieważ strasznie bolą mnie piersi i jak tylko Mała płacze to pojawia się wyciek. Nie wiem jak rozwiązać ten problem czy oduczyc zasypiania przy piersi i odstawić od razu czy nauczyć zasypiania samemu i pózniej odstawić? Jak było u Was?

natalia

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca by karmić piersią do drugiego roku życia lub dłużej. U nas coraz mniej mam z tego korzysta O zaletach, kontrowersjach i kiedy powiedzieć dość możesz poczytać na stronie którą Ci polecam [zaloguj się by zobaczyć link]

bobas

Też bym chciała karmić do drugiego roku życia, ale już widzę miny babć gdy im to oznajmię.
Tak samo jak jest zalecane wyłączne karmienie piersią do szóstego miesiąca życia, moja mała skończyła 4 miesiące a babcie już zaczęły mi znosić do domu całą gamę kaszek i deserków z oznaczeniem 4 miesiące +. Tak więc przydałaby się też edukacja starszego społeczeństwa bo przy takiej presji jest to ciężkie.

helka132

U mnie większego problemu z odstawieniem od piersi nie było. Robiłam to stopniowo, po prostu coraz więcej dawałam mleko bebiko 2 w butelce https://www.frisco.pl/pid,81051/n,bebiko-2-mleko-modyfikowane---po-6-miesiacu/stn,product . Tylko w nocy karmiłam piersią, tak przez miesiąc. W końcu pierś zastąpiła całkowicie butla

oyya

Zależy kiedy dziecko samo już nie chce być przystawiane do piersi, u mnie to trwało długo.

stworek

Zależy kiedy dziecko samo już nie chce być przystawiane do piersi

mattglitt

Odpowiedz:

X Zamknij