Przepisy na zupki dla niemowlaka

Odpowiedz

Przepisy na zupki dla niemowlaka

Witam mamuśki! Czy macie jakieś sprawdzone przepisy na zupki dla niemowlaka 9 miesięcznego? Bo ciągle gotuję ziemniak+marchew+seler+pietruszka czasem dodaję brokuł lub zielony groszek no i jajo, masło lub mięsko, ale szczerze mówiąc mi to się nudzi a co dopiero synkowi. Może znacie jakieś dobre przepisy ;)

pszczółkaMAJA

Znam ciekawy przepis. Danie nie jest może wykwintne ale pięknie wygląda na talerzyku lub w miseczce. Ugotuj marchewkę (na parze lub w małej ilości wody) i brokuła - osobno!!! Po ugotowaniu możesz do nich dodać jajko lub mięsko albo do jednego mięsko a do drugiego mleko i zmiksuj (marchew osobno i brokuła osobno). Następnie najważniejsza i najbardziej efektywna część: Na talerz wyłóż papkę z marchewki formując wypełnione zupką koło lub kwadrat a na to wyłóż papkę z brokuła na kształt ślimaka lub szachownicy (lub jakikolwiek inny). Efekt super i może właśnie dlatego lepiej smakuje! Smacznego

Gosia_7

DORSZ W JARZYNKACH

Kup kawałek świeżego fileta z dorsza (ok. 50g) małą marchewkę,ziemniaka, różyczkę brokuła, trochę koperku i łyżeczkę masła lub oliwy z oliwek.
Rybę ugotuj na parze osobno. Marchew i ziemniaka ugotuj razem - pod koniec gotowania dodaj brokuła. Połącz wszystkie składniki i zmiksuj zupkę blenderem. Na koniec dodaj masełko i posyp koperkiem. Danie gotowe Smacznego =P Moja córcia ją uwielbia =P

anula15

A od jakiego miesiąca jest ten dorsz w jarzynkach? Brzmi ciekawie - jeszcze nigdy nie gotowałam nic z rybą ;)

pszczółkaMAJA

Od 6 miesiąca życia :-) Warto ją zrobić - jest na prawdę pyszna! ;)

anula15

Moja siostra robi zupkę z tego co ma pod ręką: kawałek pory, kawałek selera, groszek lub brokuł, kawałek masła lub oliwę z oliwek - nie trzyma się zbytnio żadnych sztywnych przepisów, ale stara się pilnować co w danym miesiącu może już włączyć do dziecięcego menu

Komora_28

"stara się"!!!!! To chyba powinien być dla niej priorytet!!!

anula15

Żeby zmienić trochę smak zupki możesz zrobić zacierki. To bardzo proste i szybkie danie, które możesz dodawać do zupek, mleka lub musów owocowych

Zacierki (od 9 miesiąca):
  • garść mąki
  • kilka łyżek ciepłej wody

Połącz (w rękach) mąkę z ciepłą wodę i wyrób z niej miękką masę. Trzymając w dłoniach ciasto oddzielaj i wrzucaj kawałeczki do wrzącej wody i gotuj przez chwilę po wypłynięciu na wierzch

Smacznego!

renia

Co prawda to nie jest przepis na zupkę, ale pomyślałam że autorka wątku miała na myśli różne dania a nie tylko zupki. A więc podaję przepis na Pulpety z ryżem. Można je podawać po 8 miesiącu życia

PULPETY Z RYŻEM

Składniki:
- 100 g mięsa z piersi kurczaka lub indyka
- 2 łyżki surowego ryżu
- 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
- żółtko

Jak przygotować?
Umyj i oczyść mięso(starannie!). Następnie pokrój w kostkę, wrzuć do maszynki i zmiel. Do zmielonego mięsa dodaj ryż, pietruszkę i żółtko. Mokrymi rękoma uformuj cztery kulki. Zamiast pietruszki możesz użyć koperku albo suszonych ziół, np. estragonu lub bazylii. Ułóż pulpety na sicie do gotowania na parze. Ustaw garnek na małym ogniu i gotuj przez 40-60 min, aż ryż będzie miękki.

SMACZNEGO!!!!

stokrotka

Fajny temat!

anna

Brzmi ciekawie stokrotko :-) Mięso mam i ryż też więc postanowiono! Jutro zaserwuję mojemu dzieciu "Pultpety z ryżem"

pszczółkaMAJA

Pulpety z ryżem były pycha (sama zjadłam dwa!) Moje dziecię rąbało aż mu się uszy trzęsły Polecam i proszę o kolejne przepisy

pszczółkaMAJA

Ma ktoś jakiś przepis na jagnięcinę dla mojej niuni?

anula15

Nigdy nie robiłam dziecku nic plus kurczaczka lub indyka - nawet nie wiem gdzie i za ile można kupić jagnięcinę. Można ją dostać w zwykłym mięsnym?????

cornelka

Odpowiedz:

X Zamknij