Droga ze szpitala - czy fotelik jest niezbędny?

Odpowiedz

Droga ze szpitala - czy fotelik jest niezbędny?

Witam Was drogie forumowiczki :-) Pytanie jak wyżej: czy fotelik samochodowy jest niezbędny wracając do domu ze szpitala? Jestem w 36 tygodniu ciąży i nie mam póki co fotelika. Planowałam go kupić po narodzinach synka, ale teraz to już nie wiem. Ze szpitala na pewno będziemy wracać samochodem

belle

Fotelik jest konieczny - bez niego ani rusz!

Gosiaczek

Fotelik albo gondola z wózka, jeśli posiada odpowiednie mocowanie do samochodu. Bez tego po prostu nie można przewozić dzieci i już.

anna

jak będziecie wracać samochodem to fotelik jest NIEZBĘDNY!!! Nie wolno podróżować z dzieckiem bez fotelika nawet gdy ze szpitala jest tylko kawałeczek. Tu nie chodzi o policję i ewentualny mandat - tu chodzi o zdrowie i życie Twojego dziecka

24hmamnka

Kup fotelik i to jak najszybciej. Nigdy nie wiadomo kiedy urodzisz :-) A jak będziesz wychodzić z maleństwem ze szpitala to Twój mąż musi przywieźć fotelik i tyle! Na początku będzie Ci się wydawało że fotelik jest za duży bo Twoja kruszynka będzie taka maleńka, ale jest on przystosowany do takich maleństw. Na początku mozna pod pupcię ułożyć złożony kocyk lub ręcznik, żeby nie był w pozycji zbyt siedzącej ale teraz większośc fotelików jest wyposażona w specjalne wkładki dla noworodka

Aga2

fotelik samochodowy stworzono dla zapewnienia bezpieczeńatwa naszym dzieciom - rezygnując z nich lub próbując obejść prawo zaszkodzić można jedynie własnemu dziecku. Znam ludzi, którzy jeżdżą bez fotelka i szczycą się że jeszcze nigdy nie dostali mandatu ... i co z tego? Mandatów można nie dostać ani razu, ale wystarczy jedna stłuczka i mamy po dziecku :-( Żal mi tych ludzi i ich dzieci :-(

anula15

też znam takich rodziców ... szczyt głupoty i nieodpowiedzialności :-(
My bez fotelika nie wsiadamy do samochodu i tyle!

smerfetka3

Nie wierzę, że są tacy ludzie, o których piszecie...

anna

przesyłam link do artykułu wyjaśniającego http://mojniemowlak.pl/foteliki/foteliki-dla-najmlodszych.html

martula

przed pierwszą jazdą zróbcie próbę montażową! Montaż fotelika jest niby dość prostą sprawą ale montując go z rozkrzyczanym noworodkiem problem urasta do rangi skoków spadochronowych! :-) Lepiej już wcześniej popróbować sobie montaż i demontaż trzymając się ściśle wskazówek do niego dołączonych.
Wiem co mówię bo sam zaliczyłem wtopę :-(

fryderykkkk

Belle musisz mieć fotelik jak chcesz wracać ze szpitala samochodem - moja znajoma wracała ze swoim nowonarodzonym synkiem ze szpitala i mieli kontrolę. Policjanci byli nieugięci i wstawili mandat :-(

gazela33

kup fotelik i bądź gotowa - ja urodziłam w 38 tygodniu ciąży :-) Na szczęście byliśmy gotowi

kAcZuSzKa

przewożenie dziecka w foteliku to obowiązek każdego rodzica!!!!

milena1980

ZGADZAM SIĘ!!!! i potwierdzam :-)

Tomasz@

Co to w ogóle za pytanie. Przeszło Ci przez myśl, że jest zbędny? Wyobraź sobie nagłe hamowanie podczas powrotu ze szpitala, kiedy trzymasz maluch na rękach. Twój mąż/partner, czy osoba, z którą będziesz wracać może jeździć najlepiej i najbezpieczniej na świecie, ale pamiętaj, że wariatów na drodze nie brakuje. FOTELIK KONIECZNIE!

lafka

Odpowiedz:

X Zamknij