Jak się bawić z dzieckiem w Halloween ?

Odpowiedz

Jak się bawić z dzieckiem w Halloween ?

Niedługo Halloween. Myślę, że każde dziecko było by zadowolone z zabawy w przebieranie się za stwory i duszki.
Zobaczcie pomysł na świetne przebranie dla dziecka.
http://www.dlarodzinki.pl/rodzice/dom/zabawy-z-dzieckiem/halloween-najbardziej-oryginalny-stroj-dla-dziecka-przestrasz-wszystkich,357_4968.html
http://www.dlarodzinki.pl/dla-dzieci-i-mam/pomysl-na-halloween-pomaluj-twarz-dziecka-na-halloween,329_3467.html
http://www.dlarodzinki.pl/rodzice/dom/zabawy-z-dzieckiem/halloween-czy-powinnismy-obchodzic-swieto,357_4975.html
Co o tym myślicie ?

marysianka667

Posty: 5

 
zwariowałaś! Halloween? Czy Ty w ogóle wiesz co to za śwęto? Ludzie są dziwni! Jak już Ameryka czy Anglia coś świętują to oczywiście Polacy też muszą ... porażka! Święto duchów, czarownic, wampirów? I na domiar złego wplątywać w to małe dzieci? SZok! Do czego to zmierza?

belle

Posty: 108

 
Masz racje Belle! To wstyd!!! Ostatnio moja chrześniaczka - uczennica 2 klasy szkoły podstawowej przyszła ze szkoły i powiedziała że mają na dziś przynieść cukierki i przebrać się za coś lub kogoś strasznego. Mama dziewczynki nawiązała kontakt z wychowawcą i okazało się że to nauczyciel j. angielskiego kazał się dzieciom przebierać. I że dyrektor na to pozwala dziwię się bardzo

feminka4004

Posty: 71

 
Ja mam mieszane uczucia co do tego akurat święta, nie mam pojęcia nawet po co miałabym się z nim bawić w Haloween, na pewno nie w jakieś tam przebieranki czy układanie dyni.

stworek

Posty: 444

 
Szczerze mówiąc to nasze dzieci nie odróżniają jeszcze takich świąt. My po prostu w olne dni lubimy oglądać TV. Np dziś, w sumie za chwilkę zobaczymy na puls 2 bajkę Planeta Skarbów, potem pewnie wymyślimy jakiś ciekawy spacerek :)

Sabi

Posty: 32

 
Nie wiedziałam, że Halloween budzi jeszcze takie kontrowersje ;) W szkole moich dzieciaków takie imprezy są organizowane od kilku lat, zwyczajny powód do dobrej zabawy dla dzieci. Sama nie inwestuję zresztą fortuny w przebieranki, w tym roku zamierzam np. skorzystać z pomysłów z tego artykułu [zaloguj się by zobaczyć link] . Fajnie zestawione ubrania i "straszne" dodatki i mamy już strój na bal.

tranwakk

Posty: 5

 
Teraz jest alternatywa dla nie przepadających za halloween - bal świętych. Osobiście nie jestem pewna, czy przebieranie się za świętych którzy zginęli męczeńską śmiercią jest mniej straszne niż duchy i czarownice (które de facto nie istnieją).
Ja dla swoich dzieci urządzam imprezę w domu. Będą ciasteczka dynie i "straszna" kreskówka Hotel Transylwania :) nie jestem za chodzeniem po domach i wymuszaniem cukierków, ale dzieci mają prawo świętować i cieszyć się dniem innym niż wszystkie. Nie warto ich zamykać w obrębie jednej kultury.
Tak nawiasem mówiąc, nasze Wszystkich Świętych wywodzi się ze słowiańskich Dziadów. Też pogańskie święto.

martula492

Posty: 3

 

Odpowiedz:

X Zamknij