Pielęgnacja kikuta pepowiny

Odpowiedz

Pielęgnacja kikuta pepowiny

Jak mam pielęgnować kikut pępowiny? Moja mama mówi, że roztworem spirytusu a położna, że wodą z mydłem :-( Nie wiem kogo słuchać :_( Kto ma rację?

lawenda

Posty: 42

 
Ja używałam OCTENISEPT (cena ok. 30 zł/50 ml) :-( Położna mi to poradziła a zresztą w szpitalu też tego używali ;)

24hmamnka

Posty: 109

 
Ja stosowałam się do wytycznych sugerujących pielęgnację wodą z dodatkiem delikatnego mydła :-) Nie używałam ani spirytusu ani OCTENISEPTu! Pępudzek mojej córeczki odpadł po 10 dniach. Goił się ładnie i nie było żadnych wysięków ;) W przypadku starszego syna (ma prawie 9 lat) używałam 75% roztworu spirytusu. Jemu pępuszek odpadł po 12 dniach i też nie było żadnych problemów ;)

anula15

Posty: 113

 
U dwójki moich dzieci stosowałam roztwór spirytusu i córece pępuszek odpadł po 26 dniach!!! ;-( a synkowi po 10 dniach ;) Dodam, że zarówno w jednym jak i drugim przypadku nie było żadnych problemów, sączenia ani temu podobnych po prostu coreczki pępuszek był bardziej oporny ;) Po 3 tygodniach położna zaczęła go lapisować i jakoś poszło :-)

martula

Posty: 95

 
Z najnowszych badań wynika, że kikut pępowiny u dzieci zdrowych i urodzonych w terminie nie wymaga specjalnej pielęgnacji i nie ma konieczności używania środków antyseptycznych. Dopiero jeśli pojawia się zaczerwienienie, obrzęk, nieprzyjemny zapach lub wysięk ropy/krwi, należy włączyć do pielęgnacji spirytus lub octenisept - środek dezynfekujący.

cobra30

Posty: 62

 
Rób tak jak Ci każą! Bo jak będziesz coś robić po swojemu to nie umknie to ich uwadze i możesz mieć nieprzyjemności. W razie jakby coś się działo nie będziesz miała sobie nic do zarzucenia ;)

Gosiaczek

Posty: 68

 
Teraz stosuje się tzw. suchą pielęgnację, czyli nic specjalnego nie należy robić dopóki nie pojawi się zaczerwienienie czy sączenie. Żadnego spirytusu czy tzw. fioletu, jak chcą niektórzy. W szpitalu polecili mi Octenisept - jeden "psik" przez pięć dni od wyjścia ze szpitala i pępuszek odpadł :)

anna

Posty: 118

 
jest z tym trochę zamieszania! W szpitalu mówią, że do pielęgnacji stosować tylko wodę z mydłem a położna która przychodziła do domu namawiała na tradycyjną metodę czyli roztwór spirytusu. Ostatecznie wybrałam metodę polecaną w szpitalu i pępuszek odpadł po 9 dniach :-)

belle

Posty: 108

 
i dobrze zrobiłaś belle :-) U nas pępuszek też odpadł po 9 dniach i też pielęgnowałam to miejsce samą wodą

BaRyŁkA

Posty: 62

 
w tym artykule znajdziecie więcej informacji na ten temat :

http://mojniemowlak.pl/pielegnacja-noworodka/jak-pielegnowac-kikut-pepowiny.html

pszczółkaMAJA

Posty: 22

 
My przemywaliśmy kikut wodą z mydłem - tak Nam polecono w szpitalu, nie mieliśmy żadnego problemu. Skóra nie była przesuszona, a pępuszek jest cały i zdrowy:)

natalia

Posty: 42

 
my tez daliśmy radę samą wodą z mydełkiem, ale moja mama powiedziała że to głupi pomysł i na pewno pepuszek będzie się babrał :-( Byłam twarda i nie posłuchałam mamy tylko położną i ... opłaciło się! 9 dni i pępuszek odpadł :-)

Aga2

Posty: 27

 
zapewne sie przyda ta informacja http://www.strefarodzinka.pl/dziecko/niemowlak/pielegnacja-dziecka/879-pielgnacja-ppkakikuta.html

agat

Posty: 19

 

Odpowiedz:

X Zamknij