Opieka zdalna w ciąży?

Odpowiedz

Opieka zdalna w ciąży?

Dziewczyny, moja siostra jest sama i w ostatnim trymestrze. Ktoś jej powiedział, że można korzystać ze wsparcia położnej a nawet z badania ktg w domu. Szukam informacji na ten temat, bo lekarz zalecił jej leżenie i ciągle się zamartwia o maluszka...

Tinny

Ooo... brzmi ciekawie, sama bym chętnie skorzystała, nawet nie wiedziałam, że jest taka możliwość. Na jakiej zasadzie to działa? Ktoś dojeżdża do domu czy kobieta sama to ktg sobie robi?

katarynka

No właśnie też bym chciała wiedzieć dokładniej. Tyle wiem, że nie dojeżdża tylko się samodzielnie robi, ale jest się pod opieką położnej.

Tinny

To pewnie na takiej samej zasadzie jak holter, wypożyczany do domu i wyniki przesyłają się do lekarza. Moja babcia coś takiego miała. Muszę się zagłębić bardziej w temat, na końcówkę ciąży by mi się przydało.

katarynka

Też nie wiedziałam, że istnieje taka możliwość, dobrze wiedzieć

rejtanka

Rzuciła mi się w necie informacja o domowym ktg. Sąsiadce o tym wspomniałam bo ma skomplikowaną ciąże. Musiała gdzieś go wyszperać, zadzwoniła że to super sprawa. Chyba wpadnę do niej i zobaczę jak to działa.

Kika

według mnie to spoko pomysł

rikeve

Temat mi od niedawna znany, jak chcecie się dowiedzieć co i jak to zadzwońcie na ich infolinię tam szczegółowo Wam odpowiedzą na pytania, dyżuruje też położna którą można zapytać o jakieś pielęgnacyjno-porodowe sprawy, tel do nich 12 376-31-34

leonia

Dzięki, a ta infolinia kiedy działa? Codziennie? W jakich godzinach?

katarynka

My już dzwoniłyśmy i tam się dzwoni poniedziałek, środa albo piątek od 13.00 do 15.00 to porozmawiasz od razu z położną. Wszystko nam ładnie powyjaśniała.

Tinny

Dziękuję, zapytam w takim razie w poniedziałek co i jak. A póki co znalazłam też strone https://imed24.pl/oferta/dla-pacjentow/zdalna-opieka-poloznicza-homektg Są tam szczegóły usługi.

katarynka

No właśnie czekamy, bo powinno nam dziś lub jutro przyjść. Strasznie jestem ciekawa jak to w praktyce się sprawdza. :)

Tinny

Mnie się to jakoś dobrą opcją nie wydaje, nie spotkałam się z czymś takim.

stworek

Obejrzałam sobie ten sprzęt u sąsiadki w trakcie badania. Powiem jedno, to jest przełom w medycynie. Nareszcie kobieta w ciąży poczuje się zaopiekowana przez 24h . Super sprawa.

Kika

Oczywiście, że tak. Tym bardziej, że wynik od razu śle się do położnej i można każdą nieprawidłowość od razu wychwycić i zadziałać. Już pomijam, że tak poza tym to jest to po prostu cudowny czas z serduszkiem maleństwa i bardzo zbliża rodziców wspólne słuchanie go... :)

Tinny

Odpowiedz:

X Zamknij