Kawa w ciąży

Odpowiedz

Kawa w ciąży

Zdarzało wam się popijać kawę w ciąży?
Podobno to szkodliwe, ale czy filiżanka kawy raz na kilka dni rzeczywiście może siać aż takie spustoszenie?

teksanska

Pewnie gdybyś piła większe ilości kawy, to mogłoby zaszkodzić i niby powinno się zrezygnować z kawy w ciąży. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że nie ma co popadać w paranoję.
A jeśli już musisz ograniczać, to pij coś lepszej jakości, np. kawę ziarnistą. Eko Italia: [zaloguj się by zobaczyć link] ma duży wybór takich kaw.
Nie są najtańsze, ale przy takich ograniczeniach i tak wystarczy na bardzo długo taka paczka :)
33wv1a0.jpg

werbena

ja piłam inkę ze spienionym mlekiem, pycha, i potem też piłam inke jak karmiłam, nadal ją lubię

Berenika

W umiarkowanych ilościach kawa nie zaszkodzi więc można ją pić bez obaw

Marcelina285

Kawa szkodliwa nie jest, chyba że pije się ją w nadmiarze, ale filiżanka raz dziennie do ciastka nikomu nie zaszkodzi.

rejtanka

Jak się taką kawę pije z umiarem to chyba nie ma przeciwwskazań.

stworek

No ogólnie to nie zaleca się, bo to jednak kofeina. Raz, że podnosi ciśnienie, a dwa ma wpływ na dziecko. Mamy karmiące też się powinny ograniczyć. Ja piłam raczej bezkofeinową, zbożową. Bardzo smakowała mi mama coffee. Kupowałam w rossmannie, są 3 smaki do wyboru, mi najbardziej smakowała klasyczna :)

katarynka

Cóż o kwestię kawy najlepiej zapytać swojego lekarza prowadzącego, a tak na dobrą sprawę tak dobrych ginekologów jak doktor Pietrus, przyjmujący w http://www.ginekolog-krakow.com.pl/ na pewno u nas nie brakuje. Mnie w ciąży pozwolono wypić do dwóch filiżanek kawy dziennie, bowiem lekarz prowadząca stwierdziła, że jeżeli przez całkowite odstawienie kawy będę się źle czuć, dziecku na pewno to nie pomoże.

Nina66

Mój lekarz kazał mi nie panikować - kawkę albo nawet i dwie można wypić. Ale jak masz wątpliwości zawsze najlepiej zapytać swojego doktorka :) Bo wiesz, ile ludzi tyle opinii :)

madzia2306

No właśnie, jak ma się wątpliwości zawsze można zapytać lekarza, wtedy powinno się uspokoić, ale nie ma panikować przy tym

rejtanka

Jeśli chcecie wykonać usg w ciąży, to warto zajrzeć do [zaloguj się by zobaczyć link]. Uważam, że jest to naprawdę dobre centrum medyczne, w którym wykonacie specjalistyczne badania pod okiem doświadczonych lekarzy.

lollo

@madzia2306 moj tez powiedzial, ze jesli masz ochote to smialo pozwol sobie na te przyjemnosc, ale moze troszeczke lzejsza niz normalnie :) z tym ze u mnie pojawial sie inny problem... po kawie w ciazy zwyczajnie mialam zaparcia i gazy ;/ porazka... ale ze naprawde bylam od niej uzalezniona to pilam jedna dziennie, a gdy zaparcia nie ustepowaly bralam dicopeg 10g i byl ok w kazdym razie ogolnie nie ma przeciwskazan zeby wypic jedna dziennie do sniadania

mama_cela

Lepiej nie przesadzać z kawą, bo jednak kofeina ma wpływ na malucha. Zresztą ja miałam takie skoki ciśnienia, że w ogóle zrezygnowałam z kawy. Piłam tylko tą mama coffee z rosmanna. Bezkofeinowa, z witaminami. No i w składzie ma też błonnik, więc na zaparcia też pomaga.

katarynka

Maleńka kawka w ciąży nie zaszkodzi.

jolanta321

w poprzedniej ciąży musiałąm z kawy i herbaty zrezygnować z powodu problemów z ciśnieniem, ale z tego co czytalm to ogólnie lepiej zrezygnować bo nie wiadomo do końc ajak ta kawa działa, teraz znów chcemy mieć dziecko i przestawiam się już na mama coffee, waniliowa jest pyszna i smakuje jak rozpuszczalna

stonka

Odpowiedz:

X Zamknij