Karmienie butelką

Dział ten poświęcony jest wszelkim zagadnieniom, związanym z karmieniem butelką. Znajdziesz tu wiele informacji, wskazówek i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zapoznasz się z najnowszym schematem żywienia niemowląt, obowiązującym od 2012 r., a także z zasadami karmienia butelką.

Podpowiemy, czym sugerować się podczas zakupu smoczków, butelek, kubeczków i innych niezbędnych akcesoriów. Poznasz ich rodzaje, abyś mogła wybrać najbardziej odpowiadający Wam wariant. Wyjaśnimy też tajemnicze skróty, znajdujące się na opakowaniach mieszanek modyfikowanych, przedstawimy ich skład i obowiązujące normy. Dowiesz się, dlaczego odpowiedni wybór mleka jest tak ważny i jak postępować, by uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Podkategorie

Wybieramy krzesełko do karmienia

Jeszcze nie tak dawno maluszek ssał beztrosko pierś lub butlę wtulony w nasze ramiona. A teraz? Niemowlę zaczyna stabilnie siadać i spędza w tej pozycji coraz więcej czasu. Tak to już jest - dzieci rosną i rozwijają się w błyskawicznym tempie.

Od butelki do kubeczka

Maluszki karmione butelką kojarzą ją z ciepłem, bezpieczeństwem, ukojeniem i bliskością mamy, a więc ze wszystkim co dobre i miłe. Nie dziwmy się więc, że pożegnanie z butlą nie przychodzi im łatwo. Choć nie istnieje żadna sztywna granica na rozstanie z butelką, to pediatrzy zalecają odstawienie jej około 12. miesiąca życia.

Karmienie butelką - 15 zasad

Głównym celem karmienia butelką oraz piersią jest zaspokojenie głodu maluszka. Jednak te dwa modele żywienia niemowląt zasadniczo się od siebie różnią. Przyświeca im wspólny cel, ale każdy z nich rządzi się swoimi prawami. Wydawać by się mogło, że karmienie butelką niemowlaka jest dziecinnie proste - nic bardziej mylnego!

Skład mleka modyfikowanego

Nowoczesne mleko modyfikowane spełnia bardzo wysokie standardy jakości, gwarantując pełne bezpieczeństwo jego stosowania. Po pierwsze, skład mleka musi być odpowiednio zbilansowany z uwzględnieniem potrzeb i wieku dziecka.

Co w mleku... piszczy?

Gdy z jakichkolwiek przyczyn nie możemy lub nie chcemy karmić piersią, mamy do dyspozycji wiele rodzajów mleka modyfikowanego. Każdej mamie zależy, by jej dziecko miało dobry start i pragnie ona dać mu wszystko, co najlepsze, by mogło zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać.

Schemat żywienia niemowląt karmionych butelką 2012

15 maja 2007 roku zebrał się zespół specjalistów, powołany przez konsultanta krajowego do spraw pediatrii, by opracować nowy schemat żywienia zdrowych niemowląt.

Zielona kupka u niemowlaka

Dziecięca kupka to dla wielu początkujących rodziców temat rzeka. Mogliby rozmawiać o niej godzinami, zastanawiając się, czy jej barwa i konsystencja są właściwe, czy nie jest za rzadka lub za gęsta? Dlaczego jest jej tak mało albo tak dużo? Dlaczego jest zielona, czarna, żółta, za jasna lub za ciemna?
X Zamknij