Niemowlę

Rozwój niemowlaka - miesiąc po miesiącu:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Dział poświęcony ogólnym zagadnieniom związanym z okresem niemowlęcym (0 - 12 miesięcy). Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat rozwoju Twojego maluszka miesiąc po miesiącu. Dowiesz się, jak wygląda opieka nad niemowlęciem, jak przebiega proces ząbkowania i jak ulżyć dziecku w tym trudnym okresie. Podpowiemy Ci, w jaki sposób rozwijać umiejętności i zainteresowania maluszka.

Poznasz także najczęstsze przyczyny płaczu, metody uspokajania i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań i wątpliwości. Otrzymasz porady i wskazówki, dotyczące rozwoju i opieki nad niemowlakiem.

Podkategorie

WhyCry Mini - analizator płaczu dziecka

Płacz jest jedyną formą komunikacji niemowląt w pierwszych miesiącach ich życia. Przychodzą one na ten świat zupełnie bezbronne i niedoświadczone i nie potrafią w inny sposób wyrażać swoich potrzeb i emocji. Płacząc, informują nas, że są głodne, senne lub zmęczone.

Co robić by niemowlę dobrze spało w nocy?

"Co zrobić, żeby dziecko dobrze spało w nocy? " - to pytanie zadaje sobie większość rodziców. Nic dziwnego! Do tej pory nikt nie budził ich kilka razy w nocy... no chyba że nastawiony wcześniej budzik. Niemowlaki budzą się w nocy i obwieszczają to donośnym płaczem, więc pobudka nie należy do najprzyjemniejszych.

20 rad na dobry sen

Sen niemowląt jest zagadnieniem budzącym wiele wątpliwości. Nasuwają się one tuż po narodzinach dziecka i trwają aż do momentu, w którym przesypia ono spokojnie całą noc. Długość i jakość snu zmienia się wraz z wiekiem. Jednak musisz pamiętać, że każde dziecko jest inne i każde ma inny rytm snu.

Zapotrzebowanie niemowląt na sen

Sen to zdrowie - wie o tym każdy. W przypadku niemowląt ma on szczególnie ważne znaczenie: pozwala na prawidłowy rozwój, a także odnawia i regeneruje młody organizm. Stanowi elementarną potrzebę fizjologiczną, niezwykle ważną dla zdrowia i dobrego samopoczucia maleństwa. Snu nie da się niczym zastąpić.

Płaczący niemowlak - co robić, by nie zwariować?

Płaczący niemowlak wzbudza w nas przeróżne uczucia: współczucie, chęć niesienia pomocy, troskę, litość, ale także złość, bezradność, rozdrażnienie i strach. Wszystko zależy od towarzyszących temu okoliczności i stanu naszej psychiki.

Dlaczego niemowlak płacze?

Niemowlak choć mały i w pełni od nas uzależniony - wyposażony jest w "broń", dzięki której skutecznie potrafi zasygnalizować nam swoje potrzeby i wyegzekwować je. Tą bronią jest płacz, który w pierwszych miesiącach życia dziecka jest jedyną formą komunikacji z otoczeniem.

Oparzenia - pierwsza pomoc

Oparzenia to uszkodzenia tkanek. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest działanie wysokiej temperatury - dotyczy ok. 90% przypadków. Do oparzeń może także dojść w wyniku kontaktu z płynami żrącymi (5%), prądem elektrycznym i wyładowaniami atmosferycznymi (5%).

Zadławienia - pierwsza pomoc

O zadławieniu mówimy w sytuacji, gdy jakaś przeszkoda zablokuje drogi oddechowe, utrudniając lub uniemożliwiając prawidłowe oddychanie. Naturalną reakcją organizmu w takiej sytuacji jest kaszel. Ma on na celu usunięcie przedmiotu tkwiącego w drogach oddechowych.

Dobry leżaczek - czyli jaki?

Leżaczek to wielofunkcyjne urządzenie, doceniane przez większość rodziców ze względu na prostotę użytkowania, małe gabaryty i wszechstronność. Maluszek już od pierwszych dni swojego życia może w nim leżeć i spać, a w późniejszym okresie siedzieć, bawić się, a nawet jeść.

Dwunasty miesiąc życia niemowlaka

To ostatni miesiąc w roli niemowlaka. Po niespełna roku pobytu na tym świecie maluszek czuje się już bardzo pewnie i bezpiecznie. Przez te 12 miesiecy zmienił się z malutkiej bezbronnej istotki w dużego, myślącego i niezwykle ciekawskiego brzdąca.
X Zamknij