Pielęgnacja

Dział poświęcony pielęgnacji niemowlaka. Podpowiemy Ci, jak dbać o jego delikatną skórę i jak radzić sobie z ewentualnymi przypadłościami. Dowiesz się, jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, na czym one polegają, na co musisz zwracać szczególną uwagę i co robić, by uniknąć błędów i wpadek pielęgnacyjnych.

Podpowiemy, kiedy wystarczy leczenie domowymi sposobami, a kiedy należy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Przedstawimy objawy, przyczyny i metody leczenia najczęściej występujących dolegliwości skórnych. Znajdziesz tu odpowiedzi na liczne pytania i wątpliwości. Otrzymasz porady i wskazówki, dotyczące pielęgnacji Twojego dziecka.

Wybieramy ubranka dla niemowląt

Skóra niemowlaka jest cienka i niedojrzała, szybko ulega przesuszeniu, podrażnieniu i różnym zakażeniom. Narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak: słońce, mróz, wiatr i suche powietrze... ale nie tylko.

Pierwszy zimowy spacer

Spacery w chłodne dni hartują organizm dziecka i wzmacniają jego układ immunologiczny. Przebywanie na świeżym powietrzu daje maluszkowi sporą dawkę tlenu, wpływa więc korzystnie na jego mózg. Ponadto zimowe słońce sprzyja wytwarzaniu się witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości.

Pierwszy spacer z noworodkiem

Pierwszy spacer z noworodkiem to dla rodziców nie lada wyzwanie. Jako debiutujący rodzice mamy wiele pytań i wątpliwości dotyczących ubioru malucha, przygotowań do wyjścia i samej idei spaceru. Obawiamy się o zdrowie noworodka - jest przecież taki maleńki i bezbronny.
X Zamknij