Płacz niemowlaka

WhyCry Mini - analizator płaczu dziecka

Płacz jest jedyną formą komunikacji niemowląt w pierwszych miesiącach ich życia. Przychodzą one na ten świat zupełnie bezbronne i niedoświadczone i nie potrafią w inny sposób wyrażać swoich potrzeb i emocji. Płacząc, informują nas, że są głodne, senne lub zmęczone.

Płaczący niemowlak - co robić, by nie zwariować?

Płaczący niemowlak wzbudza w nas przeróżne uczucia: współczucie, chęć niesienia pomocy, troskę, litość, ale także złość, bezradność, rozdrażnienie i strach. Wszystko zależy od towarzyszących temu okoliczności i stanu naszej psychiki.

Dlaczego niemowlak płacze?

Niemowlak choć mały i w pełni od nas uzależniony - wyposażony jest w "broń", dzięki której skutecznie potrafi zasygnalizować nam swoje potrzeby i wyegzekwować je. Tą bronią jest płacz, który w pierwszych miesiącach życia dziecka jest jedyną formą komunikacji z otoczeniem.

Jak ulżyć maluszkowi podczas ząbkowania?

Niektóre niemowlęta niemal nie odczuwają skutków wyrzynania się ząbków, ale niestety dla większości maluszków ząbkowanie jest okresem bolesnym i uciążliwym. Jest to spowodowane tym, że otwór kostny, przez który musi się przedostać zawiązek zęba, jest mniejszy niż średnica korony zęba.

Jak przebiega proces ząbkowania?

Rozwój zębów rozpoczyna się wiele miesięcy przed pojawieniem się dziecka na świecie - w pierwszym miesiącu życia płodowego. Wtedy to z nabłonka ektodermalnego tworzy się listewka zębowa, z której powstają zawiązki zębów mlecznych. W 7. tygodniu życia płodowego z listewki zębowej powstaje 20 zgrubień, dając początek mleczakom. W 4.
X Zamknij