Strona główna » Poród i połóg » Nasiadówki w ciąży z kwiatów siana – jak je zrobić?

Nasiadówki w ciąży z kwiatów siana – jak je zrobić?

Nasiadówki z kwiatów siana są szczególnie zalecane szczególnie w ostatnich dniach przed porodem. Nasiadówki stosowane w ciąży sprawiają, że mięśnie dna miednicy rozluźniają się, dowiesz się także, jak można przygotować nasiadówki z kwiatów siana oraz jaki wpływ mają one na ostatnie dni ciąży i przebieg porodu.


Kwiaty siana jako roślina lecznicza

Kwiatami siana określić można rosnące na łąkach kwiaty i trawy wszelkiego rodzaju, które po ścięciu tworzą właśnie siano. Kwiaty siana od wieków stosowane były do leczenia przeróżnych dolegliwości. Są znane przede wszystkim ze swego odprężającego oraz poprawiającego krążenie działania.

Kiedy zacząć można robić nasiadówki z kwiatów siana w ciąży?

Od 38 tygodnia ciąży możesz spokojnie rozpocząć nasiadówki z kwiatów siana. Na początku raz w tygodniu, następnie, w zależności od przewidzianego terminu porodu, możesz zwiększać ich częstotliwość. Na krótko przed porodem możesz stosować nasiadówki z kwiatów siana nawet codziennie, gdyż rozluźniają oraz uelastyczniają one mięśnie dna miednicy poprzedzając długo wyczekiwane pierwsze skurcze i odejście wód płodowych.

Nasiadówki z kwiatów siana polecane są szczególnie kobietom będącym w ciąży pierwszy raz. W przeciwieństwie do kobiet rodzących po raz kolejny, ich miednica jest jeszcze bardzo mało elastyczna i nierozciągnięta. Nasiadówki nadają się także dla wszystkich kobiet, u których konieczne było wykonanie nacięcia krocza.

Jak przygotowuje się nasiadówki z kwiatów siana?

Do przyrządzenia takiej nasiadówki potrzebujesz:

  • Garnek/ miska, który napełniasz wrzącą się wodą
  • Do wody dodajesz ususzone kwiaty siana
  • Garnek najlepiej postawić na toalecie, a następnie stanąć bądź przykucnąć nad pojemnikiem na 10 minut, tak aby opary nasiadówki dotarły do miejsc rodnych.
  • Uważaj, aby nie dotykać garnka i nie poparzyć się!

Musisz jednak pamiętać, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Może zdarzyć się tak, iż stwierdzi on, że w Twoim przypadku nasiadówki nie są dobrym pomysłem albo zaleci Ci zastosowanie innych mieszanek ziołowych.